Asortyment balustrad metalowych

Podstawowym zadaniem balustrad, zarówno tych montowanych wewnątrz, jak i tych zewnętrznych jest ochrona przed ryzykiem upadku. Balustrady są często standardowym elementem bezpieczeństwa w budynkach publicznych i prywatnych, jak również ramp i pomostów w zakładach produkcyjnych. Wykonuje się je z różnych materiałów, szkła, drewna i innych, ale na specjalną uwagę zasługują balustrady metalowektóre początkowo były wykonywane z kutego żelaza.

Podstawowe zalety asortymentu balustrad metalowych

Balustrady metalowe mają wiele zalet. Bez względu na to, czy są wykonane z aluminium, stali czy stali nierdzewnej balustrady metalowe przede wszystkim są trwałe i mogą wytrzymać nawet ekstremalne warunki pogodowe. W zależności od materiału, z którego zostały wykonane, mogą być instalowane nawet w środowisku morskim lub alkalicznym, w których zachowują swoje właściwości wytrzymałościowe.                                                                                                                                                                                         

Inną ważną zaletą balustrad metalowych jest łatwość ich konserwacji. Balustrady ze stali nierdzewnej, aluminium lub stali ocynkowanej prawie nie wymagają prac konserwacyjnych. Nie rdzewieją i nie niszczą się pod wpływem słońca i wilgoci. Również montaż balustrady metalowej jest często bardzo łatwy. Należy pamiętać, że niektóre balustrady metalowe są sprzedawane w zestawach gotowych do montażu, co ułatwia ich instalację.                                                                                                                   

Balustrady metalowe charakteryzują się również wysokimi walorami estetycznymi, dzięki czemu można je harmonijnie wkomponować do większości budynków i dekoracji.

Udostępnij: