Co zwiedzić na jurze krakowsko-częstochowskiej?

Jura krakowsko-częstochowska to rozległy teren znany, chociażby, ze słyszenia większości mieszkańców południowej Polski. Poza pasem płyt wapiennych i doliną Warty ujrzymy tam ponad tysiąc gatunków roślin naczyniowych (połowa polskiej flory), jura ma do zaoferowania wiele innych atrakcji. Jura krakowsko częstochowska atrakcje ma również historyczne — zachowane ślady starego osadnictwa i zabytki architektoniczne. To w podróży po jurze jesteśmy w stanie zapoznać się ze szlakiem zamków i strażnic, zwanych jako „orle gniazda”. 

Co warto zobaczyć na jurze?

Jura krakowsko częstochowska atrakcje posiada również w formie tematycznych szlaków. Warto więc zastanowić się nad inną formą spędzenia czasu i pozwiedzania terenów jurajskich. Może by tak zastanowić się nad jedzeniowym szlakiem turystycznym? Zalewajka, rolada z kluskami czy inne dania kuchni beskidzkiej, jurajskiej i zagłębiowskiej czekają w podróży po śląsko-małopolskim terytorium. Zaczynając od Częstochowy warto zatrzymać się w Browarze Czenstochovia, gdzie czeka na nas nie tylko piwo regionalne, ale również jedzenie takie jak pierogi z kaczką czy żurek na maślance. 

Podróżując w dół mapy śląska w formie żywieniowej atrakcji jury krakowsko częstochowskiej, zapoznając się z kulturowymi aspektami Śląska, finał swojej podróży mamy zaplanowany w Wiśle. Dokładnie w Restauracji Chata Olimpijczyka Jasia i Helenki, w której to czeka na nas typowo góralski klimat. Trzy piętra budynku nie są byle jakie — każde piętro rozdziela inna kategoria posiłków. Na pierwszym piętrze czekają na nas pasty i pizze według włoskich receptur, na drugim góralski klimat zasmażanej kapusty i wędzonego boczku, a na najwyższe piętro przeznaczone jest dla par młodych, chcących w wiślańskich klimatach celebrować swoje zaślubiny. 

Udostępnij: