Jak chronić drewno sosnowe przed szkodnikami?

Drewno jest naturalnym materiałem bardzo często wykorzystywanym we wnętrzach i ogrodach. Charakteryzuje się dużą wytrzymałością, dzięki czemu służy przez lata. Dużym powodzeniem cieszą się wykonane z niego meble, dekoracje i elementy malej architektury. Jednak surowiec pozyskany przez wycinkę sosny jest często narażony na ataki owadów. Szkodniki drewna sosnowego nie tylko mieszkają w drewnie, ale stanowi ono główne źródło ich pożywienia. Dlatego warto wziąć pod uwagę zabezpieczenie wszystkich drewnianych elementów odpowiednimi preparatami, aby uchronić się przed nieproszonymi gośćmi.

Szkodniki drewna sosnowego – jak zabezpieczyć naszą własność?

Ten rodzaj drewna wyróżnia się miękkością, dzięki czemu łatwo poddaje się obróbce. Brak odpowiedniego zabezpieczenia powoduje, że drewno szybko chłonie wilgoć, a to stanowi dobre środowisko do rozwoju szkodników, Świetnym rozwiązaniem będzie impregnacja drewna, która zapewni mu trwałość na lata. Służą do tego preparaty do impregnacji, które nie tylko zabezpieczą drewno przed szkodnikami drewna sosnowego, ale zapewnią mu piękny wygląd na lata.

Żeby mieć pewność, że szkodniki drewna sosnowego nie zniszczą naszego tarasu, mebli czy schodów, zabieg impregnacji należy wykonywać co kilka lat. Kolejne impregnacje mogą być wykonywane za pomocą bejcy, czyli produktu na bazie wody. Jednak, żeby przedłużyć piękno drewnianych mebli czy elementów, impregnacja powinna odbywać się nie rzadziej niż raz na 5 lat. 

Udostępnij: