Jak golić bikini?

Pierwsza i najważniejsza zasada mówi, że nigdy nie należy golić miejsc intymnych „na sucho”, czyli bez użycia pianki, kremu czy nawet żelu pod prysznic. Problemy, które pojawiają się przy takim „awaryjnym” goleniu są nieproporcjonalne do piękna tej chwili. Więc nawet jeśli twoja randka nagle poszła dalej niż się spodziewałaś, nie chwytaj brzytwy swojej randki i nie próbuj zrobić sobie zabiegu upiększającego w dwie minuty. Zaczerwienienia nie przysporzą Ci sympatii – podobnie jak Twojemu mężczyźnie. Nie wspominając o swędzeniu…

Jak prawidłowo się golić?

Kiedy się spieszysz, najlepiej zaplanuj golenie w okolicach intymnych, które są dla Ciebie najlepsze, np. wieczorem. Kiedy już dokładnie rozgrzejesz skórę w wannie lub pod prysznicem, nałóż na nią odrobinę środka myjącego, a następnie obficie spień piankę lub krem i przyłóż do niej szczypce do golenia. Na przykład nowoczesna maszynka do golenia miejsc intymnych dla kobiet ma wygodną, zakrzywioną rączkę z gumowaną powierzchnią – nie wyślizgnie się, nawet gdy jesteś pod prysznicem. Twoja dłoń pozostanie stabilna, co jest ważne przy goleniu delikatnych części kobiecego ciała.

Szeroka, gumowa mikro-gąbka delikatnie rozluźni włoski i zapewni czyste cięcie, ale najważniejsze jest golenie miejsc intymnych wzdłuż linii włosów, a nie pod włos, ponieważ może to powodować podrażnienia. Ruchoma głowica z sześcioma ostrymi jak brzytwa ostrzami przytnie nawet najkrótsze włosy aż do nasady. 

Udostępnij: