Próba szczelności instalacji wodnej – firmy

Istnieją też i firmy, które dokonują próby szczelności instalacji wodnej, a dzieje się to po remoncie hali produkcyjnej lub po jej postawieniu i przed oddaniem do eksploatacji. W tego typu przypadkach takiej właśnie próby wymagają przepisy i co równie istotne tego typu prób nie można wykonać jedynie na papierze, bo za wyniki tych prób prawnie odpowiada firma dokonująca takowych, czyli jeśli instalacja zawiedzie jakiś czas po próbie wykonanej na papierze, to zaczną się te prawne nieprzyjemności i może to oznaczać nawet cofnięcie licencji jednej z firm.

Dokładność.

Próba szczelności instalacji wodnej to rzecz jasna sprawa dość skomplikowana, bo taka firma testująca instalacje wodne musi być dokładną. Od tej dokładności w teorii nie powinno być odstępstw, ale testy mogą być jedynie takimi pośpiesznymi, jeśli daną instalację naprawiała lub wykonywała firma słynąca z dokładności. Specjaliści z takiej właśnie firmy nie są kimś pracującym niedokładnie i co równie istotne sami często sprawdzają efekty własnej pracy, po to by się upewnić, że nie popełnili istotnego błędu.

Inne istotne wzmianki.

Próba szczelności instalacji wodnej dotyczy zazwyczaj hal sportowych, stadionów, innych budynków publicznych i obiektów przemysłowych. Natomiast z prywatnymi domami bywa inaczej, bo w nich nie ma wybitnie dużego ciśnienia i dlatego też taka próba w ich przypadku może być jedynie wizualną analizą instalacji.

Udostępnij: