Rodzaje plandek

Na rynku istnieje wiele rodzajów plandek mających różnorodne zastosowanie. Zanim wybierze się konkretny ich rodzaj, warto zapoznać się z pełną ofertą, jaką może mieć dla nas producent plandek.

Podział plandek – trwałość materiału

Jeśli chodzi o trwałość materiału, którego użył producent plandek do ich wytworzenia, wyróżnia się plandeki:
– sezonowe – wykonuje się je z polietylenu. Jest to doskonała alternatywa dla tkanin takich jak PCV, które są droższe w produkcji. Charakteryzują się łatwością montażu, niską wagą oraz niewielka cena.
– całoroczne – są one bardziej wytrzymałe i dlatego też zwykle powlekane są tkaniną PCV. Poza wytrzymałością plandeki całoroczne charakteryzują się możliwością wielokrotnego stosowania, odpornością na temperaturę, ale także wyższą ceną i większą wagą.

Zastosowanie

Producent plandek powinien zapewniać plandeki, które sprawdzą się w różnych zastosowaniach. Dlatego też, zanim wybierze się konkretne rozwiązanie, trzeba zadać sobie pytanie, do czego jest nam potrzebna plandeka. Do najpopularniejszych rodzajów plandek zaliczają się te wykonane z tkaniny PCV o gramaturach 650, 680 i 900. Im bardziej wytrzymała ma być plandeka, tym wyższą gramaturę powinna posiadać. Oczywiście trzeba także zadbać o odpowiednie mocowanie, tak aby montaż nie przysporzył żadnych kłopotów.

Udostępnij: